Ministar poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Srbije Aleksandar Martinović rekao je da Ministarstvo intenzivno radi na rešavanju problema smanjenja otkupa sirovog mleka, kao i smanjenja cena.
On je, kako je navedeno u saopštenju Ministarstva, na sastanku sa predstavnicima proizvođača mleka u Vladi Srbije, rekao da su vlada i Ministarstvo uvideli da postoji problem sa viškom mleka na tržištu.
Na sastanku, kome su prisustvovali i pčelari, kako navedeno, bilo je reči i o modalitetima za rešavanje pitanja falsifikata mleka, mlečnih proizvoda i meda na tržištu.
Razgovaralo se i o kreditnoj pomoći pčelarima, a Martinović je podsetio na to da je Ministarstvo poljoprivrede zaključilo Memorandum o saradnji sa Bankom Poštanska štedionica, sa ciljem da omogući poljoprivrednicima da po najpovoljnijim uslovima apliciraju za kredit, za sve ono što im je potrebno za unapređenje proizvodnje.
Izvor :
Beta