Fudbaleri Crvene zvezde ostali su bez direktnog mesta u ligašku fazu Lige šampiona i igraće u kvalifikacijama na leto pošto je u Ukrajini do titule došao Šahtjor.
Šahtjor je na taj način izvesno obezbedio plasman u Ligu šampiona, pošto je Rendžers ostao bez trofeja u Premijeršipu, dok je Olimpijakos pred gubitkom pehara u Grčkoj.
Crvena zvezda će kvalifikacije za Ligu šampiona krenuti od drugog kola.
To će značiti raniji početak priprema i potreba da se daleko ranije stigne u optimalnu formu, jer je za šampiona Srbije ulazak u elitno takmičnje prioritet.
Izvor :