Astronauti u okviru misije Artemis III su: Andre Daglas, specijalista misije / Frenk Rubio, specijalista misije / Luka Parmitano, pilot / Rendi Bresnik, komandant misije, prenosi BBC.
Bob Hajnc će služiti kao rezervni član posade. On je probni pilot koji je ukupno proveo 170 dana u svemiru i može da uskoči u bilo koju ulogu potrebnu za misiju.
Luka Parmitano, iz Italijanske svemirske agencije, biće pilot misije Artemis III. On je proveo više od 300 dana u svemiru.
osada će sledeće godine poleteti u Zemljinu orbitu iz Svemirskog centra „Kenedi“ na Floridi, u letelici Orion, postavljenoj na raketu Space Launch System (SLS).
Tokom leta astronauti će testirati sposobnosti susretanja i spajanja između letelice Orion i komercijalnih svemirskih letelica – manevre koji će biti neophodni za naredne misije sletanja na Mesec.
Administrator NASA Džared Ajzakmen rekao je da ova misija predstavlja „povratak na Mesec“.
„Vraćamo se na Mesec“, kaže Ajzakmen, ističući plan izgradnje baze na Mesecu kao „inspirativan poduhvat“ i zahvljajući se američkom predsedniku Donaldu Trampu.
