Nadal ispao u Rimu

Kanadski teniser Denis Šapovalov plasirao se večeras u četvrtfinale mastersa u Rimu, pošto je savladao Španca Rafaela Nadala sa 2:1 po setovima 1:6, 7:5, 6:2.
Šapovalov, 16. teniser sveta, pobedio je Nadala, četvrtog na ATP listi, posle dva sata i 39 minuta igre.

Rafa je odlično počeo meč i poveo sa 1:0.Taj set je dobio, može se reći i veoma lako sa 6:1, bez pravog odgovora Šapovalova.

Medjutim u drugom setu se dogodilo ono što sportisti najviše mrze..Fizička kriza i momenat kada zbog stanja u kome se telo nalazi, ne možete da

pokažete onu igru za koju ste tehnički sposobni da pružite.

Na kraju je Nadal je izgubio naredna dva seta rezultatom 7:5, 6:2 i ostao do kraja meča na terenu samo zato što ima takav mentalitet da nikada ne polaže oružje pre nego što i zvanično bude pobeđen.

Bilo kako bilo, Rim će dobiti novog šampiona.

Denis nastavlja turnir ,a u četvrtfinalu Denis Šapovalov će se sastati sa Norvežaninom Kasperom Rudom,

koji je večeras pobedio Amerikanca Džensona Bruksbija sa 2:0 po setovima 6:3, 6:4

Autor : gledaj rs