Koronavirus se širi u tajlandskim fabrikama

Serija infekcija korona virusom u tajlandskim fabrikama izazvala je zabrinutost da će izvozni sektor biti pogođen, a oslabljena ekonomija dodatno ugrožena s obzirom da se zbog pandemije turizam, glavna privredna grana, nasao u poteškoćama.

Korona virus ugrozio je proizvodni proces u više od 130 fabrika, među kojima su i one koje rade za inostrane brendove, sa bilansom od preko 7.100 slučajeva u 11 tajlandskih provincija, prenosi Tanjug londonski dnevnik Gardijan.



Fabrički radnici su u ovom trenutku postali glavni izvor epidemije, zajedno sa zatvorenicima i građevinskim radnicima.



Prema podacima vlade Tajlanda u približno 63.000 fabrika zaposleno je oko 3,4 miliona radnika.



Na Tajlandu je do sada potvrđeno ukupno 199.264 slučajeva kovida-19 i 1.466 smrtnih ishoda među inficiranima, a do sada je svega 1,6 miliona građana vakcinisano u toj zemlji sa više od 66 miliona stanovnika.

Foto: Pixabay

Autor : GLEDAJ.RS/TANJUG

Komentari

0

Pošalji komentar

stranica 1 / 1

x