Iranski ministar spoljnih poslova Abas Aragči tokom posete Iraku izjavio je da Ormuski moreuz ostaje pod potpunom kontrolom Irana.
Ormuski moreuz Foto: Tanjug/ Amirhosein Khorgooi/ ISNA via AP „Obavestio sam svog kolegu o najnovijim ishodima rata koji je nametnut Iranu, kao i o razvoju događaja u vezi sa Memorandumom o razumevanju potpisanim između Irana i Sjedinjenih Američkih Država“, rekao je Aragči. Dodao je da Ormuski moreuz ostaje pod potpunim nadzorom i upravljanjem Irana tokom narednih 30 dana, a nakon uklanjanja svih prepreka, puni kapacitet ovog plovnog puta biće obnovljen. „Na tome
PROČITAJ VIŠE SA IZVORA — insajder.net
Izvor :