Američki ambasador u Ujedinjenim nacijama Majk Volc izjavio je danas tokom razgovora sa novinarima da će SAD nastaviti da ciljaju iransku vojnu infrastrukturu ako Teheran ugrozi brodski saobraćaj u Ormuskom moreuzu.
Ako iranski režim i na trenutak pomisli da će predsednik (Donald) Tramp sedeti skrštenih ruku ili stajati po strani dok Iran nastavlja da napada međunarodni brodski saobraćaj, ili naše baze bez vojnog odgovora, nažalost pogrešiće“, rekao je Volc, prenosi CNN.
Dodao je da će SAD nastaviti, ako je potrebno, uništavanje iranske infrastrukture koja se koristi za ilegalnu kontrolu međunarodnog plovnog puta.
Volcovi komentari dolaze nakon što je Tramp u subotu upozorio da Iran „više neće postojati ukoliko SAD odluče da vojno završe posao u Iranu“.
Volc je naglasio da se tehnički razgovori između SAD i Irana nastavljaju i da će Tramp uvek dati šansu diplomatiji, ali upozorio je da „strpljenje predsednika neće trajati večno“.
„Nemojte ni na trenutak da pomislite da predsednik Tramp neće razmotriti svaku opciju kako bi postigao ne samo američki cilj, već i celog sveta da Iran nikada nema nuklearno oružje“, rekao je Volc.