Radomir Lazović, kopredsednik Zeleno-levog fronta i narodni poslanik, izjavio je danas da ni Železnička stanica Prokop u Beogradu nema upotrebnu dozvolu.
„Prokop nema upotrebnu dozvolu u ovom trenutku“, izjavio je Radomir Lazović i pokazao rešenje kojim se, kako navodi, odbacuje zahtev investitora, prenosi N1.
„Odbacuje se kao nepotpun zahtev investitora Republika Srbija Infrastrukture železnice Srbije za izdavanje rešenje kojim se odobrava upotreba izvedenih radova na izgradnji stanične zgrade Prokop… Njima je dakle, nadležni organ odbio zahtev. Možete zamisliti kolike su tu mahinacije i koliko njima nedostaje za završetak“, naglasio je Lazović.
A stanica Prokop radi, ljudi i tamo stoje na peronima…
Pogledajte ceo dokument:
1730969137-Resenje-o-odbacivanju-Verzija-za-objavljivanje-20241106192040
„To znači i da, 4. oktobra 2024. je ovaj dokument izdat, a 20. oktobra 2023, kada se Vučić slikao sa svojom kamarilom tamo, on je vrlo dobro znao da nemaju upotrebnu dozvolu. On je time garantovao sigurnost da ljudi mogu da koriste staničnu zgradu. Je l’ treba da čekamo da se na drugom mestu desi nešto kao u Novom Sadu? Na Prokopu bi moglo da se desi“, kazao je Lazović.
Rešenje kojim je odbačen zahtev izdalo je Ministarstvo građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture.
„Ono što znam je da niko od uključenih i odgovornih u ovom projektu nije dao izjavu da je projekat uopšte završen, ni investitor, ni nadzor, ni izvođač radova. Ne postoji potvrda da su izvedeni radovi u skladu sa projektovanim“, rekao je.
Kako je naveo, upitan je kvalitet radova jer se ne može utvrditi na koji način je utvrđen kvalitet radova. Lazović je i pokazao obrazloženje napisano na više stranica.
„Pre ove tragedije, oni bi rekli – pa šta. Mora li tragedija da se desi da bi se pokrenuli procesi“, upitao je Lazović.
Projekat Prokop je, kaže, tipičan recept SNS-a.
„Namešten posao, bez konkursa, namešten ugovor firmi koja je osnovana mesec dana pre nego što je počela gradnja“, naveo je.
