Avio-kompanija Er Srbija objavila je da je u oktobru prevezla ukupno 381.386 putnika u redovnom i čarter saobraćaju, što je četiri odsto više nego u istom mesecu prošle godine.
Sa aerodroma u Beogradu, Nišu i Kraljevu, srpska nacionalna avio-kompanija je tokom oktobra obavila 4.071 let, što je za 49 letova više u poređenju sa istim mesecom 2023. godine, navedeno je saopštenju nacionalne avio-kompanije.
Za deset meseci 2024, na letovima Er Srbije zabeleženo je više od 3,8 miliona putnika, što je rast od sedam odsto u odnosu na isti period prethodne godine.
„Nastavićemo da širimo našu mrežu i u narednom periodu, uvođenjem direktnih letova za Šangaj, Ibicu, Mikonos i Sardiniju. Verujem da će to obradovati naše putnike“, izjavio je direktor za komercijalu i strategiju Er Srbije Boško Rupić.
Najpopularnije destinacije Er Srbije u oktobru bile su Tivat i Podgorica u regionu, Cirih, Pariz, Amsterdam, Barselona, Rim, Frankfurt i Milano u zapadnoj Evropi, dok su u evromediteranskoj zoni najtraženiji letovi bili do Larnake, Istanbula i Atine.
