Dragan Miković komandir Vatrogasno-spasilačke brigade kazao je da je požar u Tržnom centru „Enjub“ na Novom Beogradu pod kontrolom, te da su vatrogasci brzom intervencijom sprečili da se proširi na ceo objekat.
Prema njegovim rečima, dojavu o požaru su dobili u 5.56 sati, te da u gašenju učestvuje 45 vatrogasaca sa 14 vozila.
„Za četiri minuta prve ekipe stvorile su se na licu mesta gde su zatekli požar u razbuktaloj fazi, što znači da je plamen već zahvatio krov objekta. Još uvek ne možemo da kažemo da je požar lokalizovan, ali stavljen pod kontrolu. Samo jednu osmina lokala je zahvatio požar, jer smo sprečili da se požar proširi na ostale lokale. Sve ukupno ima oko 400 lokala, a oko 60 i nešto – 70 je zahvaćeno požarom,“ kazao je komandir novinarima ispred Enjub tržnog centra i dodao da je najbitnije da nije bilo povređenih i stradalih.
Vatrogasni tim i dalje radi na gašenju požara, pa će javnost obavestiti kada bude lokalizovan, odnosno kada budu sigurni da neće više moći da se širi.
Prema njegovim rečima gašenje im otežava sama konstrukcija krova.
„Krov je od tih materijala izrađen, to su stari krovovi, takozvani sendvič paneli. Na tim krovovima mi moramo da sečemo lim, da sečemo dasku. Tu su i materijali koji su se nalazili u samim lokalima, tako da imamo dosta otežavajućih okolnosti prilikom gašenja požara.“
PROČITAJ VIŠE SA IZVORA — n1info.rs