BEOGRAD – Prva runda tehničkih pregovora u Švajcarskoj o sankcijama, izvozu nafte i odmrzavanju iranske imovine održana je u senci novih pretnji američkog predsednika Donalda Trampa. Diplomatski izvori ističu da je, iako je iranska delegacija napustila zgradu u kojoj se razgovaralo, proces "na pauzi".
Prva runda tehničkih pregovora delegacija SAD i Irana u Švajcarskoj okončana je posle nešto više od sat vremena pošto je američki predsednik Donald Tramp ponovo javno zapretio vlastima u Teheranu. Član iranskog tima rekao je da je gotov nacrt dokumenta o izuzećima od embarga za njihovu naftu, kao i da se razgovaralo o odmrzavanju imovine. Diplomatski izvori svetskih agencija naveli su da su iranski pregovarači napustili zgradu u kojoj se razgovaralo, ali da je time
PROČITAJ VIŠE SA IZVORA — rtv.rs