Upravnik Fonda B92 Veran Matić poručio je da sećanje nije samo čin obnavljanja znanja, već je i deo identiteta, karaktera i vrednosti, čovečnosti i empatije – svega onoga što se gradi kako bi se sprečilo ponavljanje zala. „Za naše sećanje nije važno samo zlo, već i dobro.
Zato se ovde moramo sećati i građana NDH koji su pokazali solidarnost sa Srbima i Jevrejima, ali i sa svim drugim žrtvama ubijenim u logorima Slana i Metajna“, rekao je Matić, navodi se u saopštenju. Matić je rekao da je ovo četvrta tabla kojom je obeleženo to mesto stradanja, a ako i ona bude razbijena, to će govoriti o današnjem društvu u Hrvatskoj. „Logor je postojao, zločini su počinjeni i stradali su nevini ljudi. Njima danas odajemo počast, sa nadom da će nas
PROČITAJ VIŠE SA IZVORA — danas.rs