BEOGRAD – Ministarstvo pravde Republike Srbije saopštilo je da pisma koja su od strane Privremenih institucija samouprave u Prištini stizala građanima na kućne adrese, a u vezi navodnih krivičnih postupaka, nisu dostavljena preko tog Ministarstva, niti je ono na bilo koji način učestvovalo u tome.
Povezivanje mehanizma uzajamne pravne pomoći sa ovim incidentima je ne samo neistinito, već i krajnje zlonamerno i vrši se sa ciljem izazivanja uznemirenosti građana i urušavanja poverenja građana u institucije Republike Srbije, navodi se u saopštenju.
Iz Ministarstva pravde navode da građani nemaju nikakav razlog za brigu jer institucije Republike Srbije nisu, niti će učestvovati u dostavi pisama koja su plod fabrikovanih navoda i montiranih politički motivisanih procesa.
Grubo kršenje prava od strane ekstremista iz privremenih institucija u Prištini samo vodi destabilizaciji regiona, progonu Srba i daljem kršenju osnovnih ljudskih prava Srba.
Građani treba da znaju da nisu u obavezi da se prema ovakvim pismima odnose kao prema validnim aktima i da se u svakom trenutku mogu obratiti nadležnim državnim organima za dodatne informacije i dodatna uputstva.
Nadležni državni organi će postupati po ovim i drugim prijavama građana i utvrditi sve okolnosti koje su dovele do uznemiravanja javnosti i pogođenih pojedinaca, ističe se u saopštenju Ministarstva pravde
