Šef Odeljenja za medije pri Misiji OEBS-a u Srbiji Dominik Tijeri izjavio je danas da su slobodni mediji širom sveta pod ogromnim pritiskom, te da bi bez nezavisnih medija građani “živeli u mraku”.
Tijeri je u programu novopazarskog Sto plus radija kazao da se sredstva iz javnih fondova ne dodeljuju nezavisnim medijima, te da je takav trend širom Srbije. “Situacija je napeta, pritisci su finansijski i politički. Pored toga, društvene mreže su zauzele veliki prostor". rekao je ;Tijeri. On je napomenuo i da "Evropska unija pokušava to da kontroliše", te da, kako je kazao, "Savet Evrope i OEBS imaju svoje standarde, ali to ne pomaže puno”. Dodao je da ne postoji
PROČITAJ VIŠE SA IZVORA — n1info.rs
Izvor :