U Moskovskom naučno-praktičnom centru za narkologiju otvorena je prva škola za odvikavanje od pušenja koja, po prvi put, obuhvata i programe za odvikavanje od elektronskih cigareta i vejpinga, prenose ruske agencije.
U okviru ovog programa pacijentima se pruža stručna pomoć kroz rad narkologa, psihologa i psihoterapeuta, a po potrebi su uključeni i dodatni specijalisti poput akupunkturista. Prema navodima glavnog lekara Antona Masjakina, škola je već primila prve pacijente, njih tridesetak, a više od deset osoba je uspešno završilo program odvikavanja. On ističe da je cilj da se pomogne što većem broju ljudi, posebno jer mnogi i dalje ne prepoznaju zavisnost od nikotina i
PROČITAJ VIŠE SA IZVORA — kurir.rs
Izvor :