TEL AVIV – Tehnički timovi SAD i Irana nastavljaju razgovore u Švajcarskoj, dok obe strane različito tumače domete dosadašnjih pregovora. Ujedno, Vašington ublažava ograničenja za izvoz iranske nafte, a na libansko-izraelskoj granici primirje se uglavnom poštuje uz pojačane mere kontrole vojnih aktivnosti.
Potpredsednik Sjedinjenih Američkih Država Džej Di Vens kaže da delegacije Vašingtona i Teherana nastavljaju pregovore u Švajcarskoj na tehničkom nivou, naglašavajući da je ostvaren napredak ka postizanju konačnog sporazuma. S druge strane, Iran poručuje da nije pregovarao o svom nuklearnom programu, uz najavu da će saradnju sa Međunarodnom agencijom za atomsku energiju nastaviti u skladu sa postojećim obavezama i odlukama državnih institucija. U okviru sprovođenja
PROČITAJ VIŠE SA IZVORA — rtv.rs