Studenti u blokadi Univerziteta u Kragujevcu, ali i građani koji su im se pridružili, nalaze se u šetnji su do Kraljeva, uoči sutrašnjeg protesta „Sve se vidi na Vidovdan“.
Iz Kragujevca su krenuli posle 16-minutne tišine u znak sećanja na žrtve pada nastrešnice u Novom Sadu.
Studenti su prošli Vučkovicu i se nalaze na oko pola puta. Nadaju se da će stići sutra oko 17 sati. Među njima su i nastavnici, ljudi iz Zemuna, Aranđelovca…
Prešli su danas oko 15 km, a današnji zacrtani cilj je oko 33 km.
Studenti gužve izbegavaju tako što koriste stare i paralelne puteve, koji prolaze kroz sela.
S vremena na vreme se vrate na glavni put.
Faktor 50, mnogo vode i energija ih, kaže reporter N1, čuvaju na ovoj vrućini.
Bilo je nekoliko poziva za one koji ne mogu da izdrže, da uđu u jedan od kombija, ali do sada se niko nije odlučio na takav korak.
„Iako su uslovi ekstremni zbog temperature, i dalje vidim u njima želju, borbu, svest da se stvari ne menjaju preko noći i želju da se nastavi i dalje“, rekao je Mihajlo, jedan od studenata.
Oko 21:30 se očekuje da stignu u Bresnicu. Tu će prenoćiti u Domu kulture, a sutra se nastavlja put dalje ka Kraljevu.
Upitan o sutrašnjim programima, on kaže da će biti mnogo programa za decu, a da će oko 18 časova početi govori.
Mihajlo kaže da ne stižu da provere šta se dešava na skupu u Beogradu – a da mnogo nisu ni zainteresovani.
