MUP procenjuje da je na skupu oko 207.000 građana.
Takođe, na javnom okupljanju prisustvuje i oko 2600 bajkera.
„Ministarstvo posebno ističe da je navedeno javno okupljanje bilo uredno prijavljeno nadležnim organima od strane organizatora, što je omogućilo policiji da unapred planira i sprovede sve mere bezbednosti„, navodi se u saopštenju ministarstva.
Ministarstvo dodaje da će, u cilju pripreme da javno okupljanje prođe u najboljem redu i bez narušavanja javnog reda i mira, policija preduzeti niz preventivnih mera.
„Ministarstvo unutrašnjih poslova će u skladu sa zakonom obezbeđivati sva javna okupljanja, štiteći pravo građana na mirno okupljanje i obezbeđujući bezbednost svih učesnika i javni red i mir„, zaključuje se u saopštenju.
Izvor :