Ministar odbrane Srbije Bratislav Gašić primio je danas u oproštajnu posetu ambasadora SAD u Beogradu Kristofera Hila.
Gašić je Hilu zahvalio za angažovanje na jačanju veza Srbije i SAD, a posebno za doprinos saradnji u odbrani i bezbednosti.
Gašić je istakao neke od ključnih oblasti saradnje i govorio o najvažnijim aktivnostima koje su zajednički realizovane i o budućoj saradnji, saopštilo je Ministarstvo odbrane Srbije.
Hil je istakao da je saradnja ministarstava odbrane Srbije i SAD išla uzlaznom putanjom, izrazivši nadu da će se takav trend nastaviti.
Sagovornici su razmenili mišljenja o aktuelnoj bezbednosnoj situaciji, ukazavši na potrebu nastavka bliske saradnje dve države.
Izvor :
Beta