Regionalna informativna agencija JUGpress danas obeležava 20 godina postojanja i rada. U prethodne dve decenije JUGpress je negovao profesionalnu, objektivnu i nepristrasnu uređivačku politiku i radio isključivo u interesu javnosti i građana.
Iako lokalni medij, JUGpress se bavi važnim temama koje se tiču korupcije, zloupotrebe novca građana, zloupotrebe položaja političara, kršenja radnih prava, mobinga, neravnopravnog položaja žena, mladih, starih, nacionalnih manjina.
Objavljuju vesti ne samo na srpskom, već i na albanskom, romskom i bugarskom jeziku.
„Dvadeset godina se borimo za profesionalno novinarstvo i interes javnosti da zna, uprkos pritiscima i pretnjama koji su naša svakodnevica svih ovih godina. A treba reći da ti pritisci i pretnje imaju mnogo goru dimenziju kada radite u lokalu i još na jugu Srbije“, naveli su iz redakcije JUGpressa povodom jubileja.
Kako kažu, njihov rad je uporan i istrajan, uprkos različitim vrstama pritisaka i pretnji, otvorenih ili prikrivenih, kao i pokušaja vlasti da ih ugase.
„Naš sajt je više puta hakovan, finansijsko iscrpljivanje traje i dalje, a traju i pokušaji diskreditacije i etiketiranja, i, što je još gore, crtanje meta na čelo mediju i novinarima, kroz različite spinove i izmišljene priče“, dodaju.
JUGpress je član Lokal presa, Asocijacije onlajn medija i ANEM-a i prihvata nadležnosti Saveta za štampu.
Jubilarni dvadeseti rođendan, JUGpress dočekuje sa multimedijalnim konceptom agencijske produkcije, koja pored klasičnih informativnih servisa vesti, pisanog, tonskog, foto i televizijskog, obuhvata i jutjub kanal TV JUGpress.
Osnivač JUGpressa je udruženje građana Centar za demokratiju i razvoj juga Srbije.