PANAMA SITI – Generalna skupština Organizacije Američkih Država (OAD) svečano je otvorena danas u Panami, uz prisustvo ministra spoljnih poslova Srbije Marka Đurića. Srbiji, kao stalnom posmatraču OAD, prema rečima šefa srpske diplomatije, bitno je učešće, koje je usmereno na dalje unapređenje bilateralnih odnosa sa zemljama Latinske Amerike i Kariba.
Prema njegovim rečima, važno je da Srbija dodatno učvrsti svoje prisustvo u ovim zemljama i bude prepoznata kao jedna od ulaznih kapija za Evropu. Kako je rekao ministar inostranih poslova Bolivije Fernando Aramajo, ovaj događaj bio je prilika da njegova zemlja primi jasnu i otvorenu podršku, najviše od panamskog naroda, i on je, kako kaže, veoma zahvalan što ga je Panama ugostila u veoma važnom trenutku za njihovu zemlju. "Oni su ti koji primaju zemlje članice OAD
PROČITAJ VIŠE SA IZVORA — rtv.rs