Lider Saveza nezavisnih socijaldemokrata (SNSD) Milorad Dodik izjavio je danas da je važno da Srbi na području Eparhije bihaćko-petrovačke i rmanjske ne žele da prodaju svoja imanja.
„Mi ovde pomažemo, počev od mesne zajednice“, rekao je Dodik tokom sastanka sa predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem i episkopom bihaćko-petrovačkim Sergijem u manastiru Rmanj, prenela je Radio-televizija Republike Srpske (RTRS).
Dodao je da institucije RS pružaju podršku za sve četiri srpske krajiške opštine u Federaciji BiH.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić je, kako je navela RTRS, kazao da ima tremu i da će prvi put obići malu kuću koju je njegov otac obnovio u Čipuljićima.
„Poneo sam nešto malo knjiga. Ako mi možemo da pomognemo ovde nešto, recite nam“, naveo je on.
Ocenio je da „postoji razlika između zemlje i države“, dodavši da je „teško čuvati zemlju bez države“.
„Zato kada se neko ljuti na Srbe sa Kosova i Metohije samo kažem neka odu dole da žive. Naše je da pomognemo. Da nam nema ovakvih svetinja ne bi nam ni to malo ljudi opstalo. Celi nam se narod oko crkve okupio“, istakao je Vučić.
Dodao je da je Srbija do sada izdvojila 142 miliona evra za projekte u Republici Srpskoj i da će nastaviti da pomaže Srbe u tom entitetu BiH, ali i Federaciji BiH.