U toku je glavni deo programa mitinga Srpske napredne stranke. Predsednik Aleksandar Vučić se obraća okupljenima.
Intoniranjem himne Srbije, počeo glavni program skupa „Srbija jedna porodica“, prenosi RTS.
Igrali su roboti.
Prethodno je bio zabavni program, a pevali su Vesna Zmijanac i Aca Lukas.
Ljudi su okupljeni kod Skupštine.
Okupljenima se obratio predsednik Vučić
– Hvala Beograde, hvala Srbijo, hvala na veličanstvenom dočeku – počeo je Vučić.
Zamolio je okupljene da spuste transparente, da može da vidi ljude, prenosi Pink.
– Ljudi su nam najvažniji, video sam da ste došli iz svih krajeva Srbije, ne samo Srbije, već Bosne i Hercegovine, Crne Gore, Severne Makedonije, hvala vam zbog toga – kazao je Vučić.
Dok je predsednik izlazio na binu orilo se “Aco, Srbine“, a čuo se i ogroman aplauz, što se više puta tokom obraćanja i ponavljalo.
– Daleke 2012. godine živeli smo u beznađu, nije potreba velika i dubinska analiza, nezaposlenost je bila na rekordnom evropskom nivou, fabrike su se zatvarale svakog dana, penzioni fond nije postojao, dinar je slabio na dnevnom nivou, ponižavali smo se svuda u svetu, ćutali smo kada se odvajala Crna Gora, kada se odvajalo Kosovo i Metohija, sklanjali su se u druge zemlje, i te 2012. godine kada su se ljudi odlučili da menjaju stvari zatekli smo praznu kasu… Za ovih 14 godina napravili smo velike stvari za našu zemlju – kazao je Vučić i dodao da bez građana ništa od toga ne bi moglo biti urađeno.
Kako je rekao, uspeli smo da sačuvamo mir, slobodu.

– Sačuvali smo mir i slobodu, nezavisnost naše zemlje, zaposlili više od 550.000 ljudi u odnosu na tad. Doneli u desetinama milijardi investicija u našu zemlju. Nikada nisam bio sasvim zadovoljan. Istovremeno smo gradili zemlju. I to vi gradite građani Srbije. Kada smo ujedinjeni možemo sve. Vi ste ti koji ste znali kako da sačuvate Srbiju i nemojte da zaboravite jednu stvar. Ne podrazumevaju se stvari. Danas penzioneri žive bolje, ali moraju da žive još bolje. I naši radnici i moraće da imaju veće plate. Nikada nisam zadovoljan i uvek možemo više. Mnogo smo grešaka napravili. Ljudi koje smo postavili a nisu zasluživali vaše poverenje. Ljudi koji su brinuli o sebi – naveo je Vučić.
Vučić je rekao da nije došao da priča da su bili bezgrešni, da je dolazilo do toga da su pogrešni ljudi postavljani na pozicije i da je sada potrebno postaviti ljude koji će raditi za Srbiju, a ne za svoj džep.
– Uvek smo u najtežim trenucima bili za svoju zemlju. U najtežim trenucima smo pričali da smo tu za svoju zemlju, da smo bili spremni da razgovaramo – kazao je Vučić govoreći o Kosmetu i naglasio da je to uvek bila i biće naša zemlja.
Kako je rekao, u prethodnom periodu smo se suočavali sa velikim izazovima, poplavama, koronom, ratovima.
– Ali uvek smo bili zajedno i ujedinjeni. Danas je Srbija najbrže rastuća u regionu, a sledeće godine i u Evropi – najavio je Vučić.
Podsetio je da smo 2014. godine zaostajali za svima u regionu.
– Zahvaljujući vašem radu danas smo ispred njih. Hoću posebno da se zahvalim penzionerima, kada je bilo najteže razumeli su. U ponedeljak ćete čuti novi plan i već ove godine imaćete značajno povećanje, a i pre toga biće nešto što će da vas obraduje – kazao je Vučić.
Kako je rekao, poslednji put se pred ovolikim brojem ljudi obraća kao predsednik:
U poslednjih 14 godina u svakom trenutku sam vam verno služio! Ničiji tuđi interesi me nikada nisu zanimali! Govorili su da nikada neću da napustim ovo mestu. Nisu u pravu, ovo su moji poslednji dani kao predsednik Srbije. Beskrajno vam hvala što ste verovali, a ja vam kažem da sam vernije služio nego što ste mislili. Volim Srbiju više nego bilo šta. U svakom trenutku mi je samo Srbija bila u mislima i samo sam se za Srbiju borio. Nikada nikome drugome nisam hteo da služim već samo vama građanima Srbije i svojoj jedinoj otadžbini. Stajao sam čvrst kao stena i uspravan kao jablan štiteći svoju jedinu zemlju.
Vučić je rekao da su onda pokušali da nam unište zemlju.
– Hteli su Srbiju na kolenima, uništili su nam fakultete, pretvorili ih u odbore stranaka, pokušali su da nam unište budućnost, pokušali su da nam ukinu demokratiju. Nisu za to kriva ta naša deca, nisu krivi ti studenti, oni su samo naivno pomislili da oni odlučuju o tome. Molio sam ih za razgovore, za sve su imali vremena, samo za svog predsednika nisu. Nema stranca sa kojim nisu razgovarali. Mi vam hiljaditi put pružamo ruku, izmanipulisani ste, praštavamo vam sve, hoćemo da razgovaramo, ali nismo naivni i nećemo zaboraviti ništa što je rađeno poslednjih godinu dana.
Vučić je rekao da su nam promene potrebne, ali ne promene koje vode u prošlost.
– Mi moramo da gledamo u budućnost i da razumemo da je najvažnije ono što imamo da ponudimo našim građanima – kazao je Vučić.
Kako je rekao, mi u budućnost moramo da žurimo, ne možemo da čekamo, moramo da se razvijamo najbrže.
– Vidite ove robote, od avgusta će ovakvi roboti da se proizvode i mnogi drugi roboti, mi moramo da idemo u budućnost, moramo da obezbedimo naš energetski sistem, da gradimo nuklearke, jer će struja da bude dobro u našoj zemlju, ja o ovom moram da razgovaram sa vama – kazao je Vučić.
Istakao je da po svaku cenu moramo da čuvamo svoju vojnu neutralnost.
– Mi moramo da se ponosimo svojom vojskom, svojom policijom, to nema cenu, to je sloboda. Sutra je Vidovdan, pogledajte snagu svoje vojske, videćete šta Srbija ima i zašto niko neće moći da napadne Srbiju – naglasio je Vučić.
Rekao je da je Srbija na evropskom putu i da će i dalje na njemu biti.
Srpska napredna stranka organizuje danas miting pod sloganom “Srbija, jedna porodica“. Predsednik SNS Miloš Vučević najavio je da će današnji događaj biti veliko narodno sabranje pred Vidovdan na kome će, kako je naveo, biti predstavljeni naziv liste i deo političkog programa SNS.
